20. 11. 2015
Blog

Mobilní internet prudce roste

Mobilní internet prudce roste

Mobilní internet je dnes nedílnou součástí každodenního života naší společnosti. Přístup k internetu “v kapse” zaručuje okamžitou dostupnost informací a možnost spojení s kýmkoliv, kdekoliv.

A právě proto je dnes tak využívaný. Jak se vlastně změnil objem použití mobilních dat?

Statistika nuda je, má však cenné (mobilní) údaje

 

Máte před sebou porovnání let 2012 a 2014, kdy využití mobilních dat v EU vzrostl ze 36% na 51%. Nejvyšší využití mobilních dat zaznamenalo v roce 2014 Švédsko, v těsném závěsu pak Dánsko a Velká Británie, mobilní internet zde používá tři čtvrtiny obyvatel. Pro srovnání - v Bulharsku, Rumunsku a Itálii používá mobilní internet pouze jedna čtvrtina.

Jak je na tom Česko?

V Česku mobilní internet využívá zhruba 36% lidí, ale narozdíl od jiných zemích zaznamenává rapidní růst. Od začátku letošního roku vzrostla spotřeba využitých mobilních dat od 45% a do roku 2019 by měla spotřeba vzrůst téměř šestkrát.

Není to zas tak špatné ne?  

Logickým vyústěním je, že mobilní zařízení nevyužívají už jenom puberťáci, ale stále častěji se stává plnohodnotným pracovním nástrojem. Vám se tedy otevírá možnost využít mobilní internet nejenom pro online marketing, ale přenést do mobilního telefonu "celou společnost".
Mobilní aplikace se stávají součástí informačních systémů společností a umožňují pomocí internetu okamžitý přístup k datům a informacím. A je jedno, jestli se nacházíte přímo na pobočce nebo jste na míle daleko. Zdá se to složité? Ale není!


Ukážeme si to na příkladu. Dodáváme online systémy s mobilním přístupem skrze mobilní aplikace, aktuálně pro Technickou univerzitu v Liberci. Ta například při svém přijímacím řízení pracuje s velkým objemem dat, která musí archivovat, vyhodnocovat a informovat uchazeče o veškerých novinkách.

Umíte si představit, že jste student střední školy, hlásíte se na univerzitu a každý den po příchodu domů zapnete počítač nebo vytáhnete telefon a kontrolujete, jestli se něco nezměnilo? “Do kdy mám podat přihlášku, už jsou výsledky, bude druhé kolo?”. Univerzita vloží potřebné informace do svého systému a tisíce studentů jsou upozorněni pomocí notifikací na svém chytrém telefonu a mají vše dostupné okamžitě v kapse, ať už se jedná o důležité termíny, studijní programy nebo užitečné materiály ke stažení. Mobilní aplikace tak umožňuje zrychlit přísun informací od vedení školy k uchazečům a naopak získat zpětnou od uchazečů - vše přehledně na jednom místě v jejich aplikaci.

Potřebujete pomoc s mobilním přístupem? Obraťte se na nás a my Vám navrhneme řešení šité na míru.

Jsme UVM - Unique. Valuable. Mindful.

Newsletter

Buďte s námi online. Napište nám svůj e-mail, ať se o zajímavých tématech z digitálního světa dozvíte jako první. Píšeme je pro Vás.

Pro sledovače a šérovače

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace

Zpracovávám...