15. 10. 2015
Návody

Jak sledovat konkurenci online

Jak sledovat konkurenci online

Dva bezplatné online nástroje pro sledování konkurence

Svou firmu pravděpodobně znáte dobře, ale znáte své konkurenty? Znát své soupeře je velmi důležité. Jedna z největších chyb, kterou může firma udělat, je popírat existenci konkurence. Protože pokud znáte svého soupeře, znáte jeho silné a slabé stránky a můžete jich využít. Jak tedy sledovat konkurenci online? Jednoduše pomocí chytrých bezplatných online nástrojů. Představíme Vám dva oblíbené bezplatné nástroje. Google Alert a OpenSiteExplorer.

Google Alerts ve třech krocích

> Přihlaste se na Gmail účet nebo si jej vytvořte.
> Klikněte na odkaz Google Alerts.
Napište klíčová slova nebo fráze, které chcete sledovat a nastavte své upozornění.

Nejdůležitější údaj k vyplnění = způsob doručení - RSS feed nebo Váš Gmail.

OpenSiteExplorer

Použití tohoto nástroje opravdu není složité. Jednoduše vložíte URL adresu webové stránky, kterou chcete sledovat a stisknete tlačítko “Search”.   

Po chvíli se Vám zobrazí veškeré informace, které potřebujete - autorita domény (domain authority) určující, jak vysoko by se web měl zobrazovat ve výsledcích vyhledávání, autorita stránky (page authority)  určující, jak vysoko by se konkrétní stránka měla zobrazovat ve výsledcích vyhledávání. Toto postavení ve vyhledávání nezáleží pouze na počtu stránek, ale hlavně na kvalitě stránek, které se na web odkazují.

Noví návštěvníci (just-discovered) za určitou dobu a mnohem zajímavější údaje jako odkazy na stránku (Root Domains), respektive kolik jiných webů se odkazuje na daný web a pak celkový počet zpětných odkazů (Total Links).

Další informace, které nám OSE poskytuje jsou informace ze sociálních sítí.

Nástrojů, které se dají použít pro sledování konkurence online je spoustu a informací, které můžeme získat  ještě víc. Co ale tvoří konkurenční výhodu je způsob, jak s informacemi naložíte. Zda se poučíte z Vlastních chyb a Vaše stránka povýší ve vyhledávání nebo se rozhodnete používat jiný nástroj, protože ten současný nezobrazuje informace, na které byste byli pyšní. Je to zcela na Vás.

Jsme UVM. Unique, Valuable, Mindful.

Newsletter

Buďte s námi online. Napište nám svůj e-mail, ať se o zajímavých tématech z digitálního světa dozvíte jako první. Píšeme je pro Vás.

Pro sledovače a šérovače

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace

Zpracovávám...