21. 12. 2015
Firon

8 trendů informačních systémů 2016

8 trendů informačních systémů 2016

Rok 2015 končí, pojďme se proto podívat, jaké trendy nás čekají v roce 2016 v oblasti IT. Na zahraničních IT serverech jsme vybrali 8 nejčastěji zmiňovaných trendů. Jelikož jsme dodavatelem informačních online systémů FIRON, zajímalo nás, zda jsme schopni snést měřítko světových trendů. Posuďte sami, zde se daří držet krok s dobou.

Trend č.1. Mobilita  

Využití mobilního internetu stále roste a s tím se ruku v ruce zvyšuje také mobilní dostupnost podnikových aplikací.

A co na to Firon?

ANO.

Mobilita má ve Fironu zelenou hned dvakrát. Například CMS Lameeq funguje i v mobilních telefonech na responzivní bázi. Tedy nejen Vaše webová prezentace pro návštěvníky, ale i redakční systém je tak přístupný z mobilního telefonu.

Pro klíčové funkce modulů je navíc dostupná i mobilní aplikace. Stejně jako samotné moduly je finalizovaná na míru. Uživatelé tak nejsou vázáni na přítomnost u počítače. Důležité procesní úkony tak lze provést odkudkoliv a v podstatě okamžitě - potvrzení, zamítnutí, komentář … zkrátka cokoliv, co umožní v dané činnosti pokračovat bez zbytečných prostojů a čekání na odpověď.

Trend č.2. Business Intelligence

Ucelený a efektivní přístup k práci s firemními daty, který má vliv na správnost strategických rozhodnutí, a tím i na obchodní úspěch společnosti.     A přesně tento přístup se snaží podnikatelé začlenit do svých firemních sítí.

A co na to Firon?

ANO.

Ukázkovým příkladem jsou moduly pro správu a řízení pobočkové sítě. Komplexně pokrývají konkrétní procesy ve firmě - od organizace, schvalování, získávání dat, kontrolu, po jejich vyhodnocování.

Trend č.3. Cloudová řešení

Úložiště kdesi v “mraku” se trvale prosazuje a projevuje se také v informačních systémech. V roce 2015 byl zaznamenán rozvoj cloudového přístupu, jedním z důvodů byla stále složitější řešení při použití offline informačního systému.

A co na to Firon?

ANO.

Vytvořili jsme Firon Cloud, ve kterém můžete využívat některé nebo všechny služby, které Cloud poskytuje. Jednotlivé moduly lze dle potřeby aktivovat, stejně tak je možné do Firon Cloudu umístit i další na míru upravené moduly.


 Trend č.4. Internet věcí

Ovládání věcí na dálku pomocí internetu - digitální dům nebo digitální domácnost. Další technologický pokrok, který umožňuje informačnímu systému trasfer dat prostřednictvím sítě bez zásahu člověka a jejich vložení do cloudu pro další analýzu.

A co na to Firon?

NE.

Informační systém Firon stále není zaváděn do běžných spotřebičů a pravděpodobně ani nikdy nebude. Bod, ve kterém Firon selhává nicméně neznamená žádnou tragédii, řešení Fironu je propojitelné s mobilní aplikací a my věříme, že je pro uživatele dostatečné.

 Trend č.5.  Zpracování heterogenních dat

Heterogenní data, neboli data uložená ve více nestejnorodých formátech. Tlak na práci s těmito daty se zvyšuje každý rok, je požadována práce s různými vstupy, analýza a zpracování výstupů.

A co na to Firon?

    ANO.

Firon je z principu od základu postaven na práci s heterogenními daty, jejich zpracováním, analýzou a sestavováním výstupů. Je tak možné spojovat data z různých agend a získávat velmi zajímavé výstupy. Stejně tak je možné v těchto strukturách vyhledávat.

Trend č.6. Konfigurovatelnost a personalizace

S vyšším množstvím modulů roste i požadavek na konfigurovatelnost v závislosti na potřebách podniku. Ten může mít specifické požadavky pro určitý obor.

A co na to Firon?

    ANO.

Konfigurovatelnost a personalizace je klíčová nejen pro komfort uživatelů, ale i jejich efektivitu. Téměř v každé firmě (a v těch velkých obzvlášť) je nutné respektovat fakt, že různé uživatelské skupiny mají různé potřeby a jím by se měl systém přizpůsobit - nikoliv naopak. Firon se přizpůsobuje Vám, nikoliv Vy Fironu.

Trend č.7. - Konvergence s trendy v uživatelském rozhraní

Dříve nebyla např. sociální média a uživatelský vzhled brán v potaz v rámci informačních systémů. Měly vlastní, komplexní řešení, ale chyběl pro uživatele jednodušší způsob ovládání. I zde došlo k vylepšení, současné systémy mají jednodušší a přátelštější vzhled.

A co na to Firon?

    ANO.

Firon je navržen uživatelsky přívětivým způsobem. Online redakční systém pro úpravu webových stránek Lameeq je toho důkazem. Jeho ovládání zvládne i opravdový laik. Posuďte sami.  

Trend č.8. Problém a chyby při implementací

Jedna vada na závěr. Informační systémy dnešní doby mají stále problém s implementací jednotlivých modulů do již existujících řešení.

A co na to Firon?

    ANO.

Systém od počátku koncipujeme takovým způsobem, aby jej bylo možné implementovat do široké škály řešení. Není možné, aby v dnešní systém fungoval sám pro sebe a nebylo jej možné napojit do další infrastruktury firmy.

Firon uspěl v 7 z 8 případů a jsme na něj pyšní. Řada realizovaných online řešení pro naše spokojené zákazníky nás utvrzuje v tom, že jsme na dobré cestě.

Máte také zájem zlepšit procesy i ve Vaší firmě? Obraťte se na nás.

Jsme UVM. Unique. Valuable. Mindful.


 

Newsletter

Buďte s námi online. Napište nám svůj e-mail, ať se o zajímavých tématech z digitálního světa dozvíte jako první. Píšeme je pro Vás.

Pro sledovače a šérovače

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace

Zpracovávám...