21. 8. 2014
E-commerce

Reklama na facebooku: Jak podpořit příspěvek

Reklama na facebooku: Jak podpořit příspěvek

Dnes si ukážeme, jak pomocí zvýrazění příspěvku na facebooku rozšířit vaše sdělení. Reklama na facebooku je velice oblíbená a samotní tvůrci této sítě možnosti inzerce rozšiřují. Ukáži Vám, jak jsem podpořil facebook stránku pro skicáky Workbook. Prvním krokem je umístění klasického příspěvku na facebook stránce, tedy nyní na facebook.com/workbookcz.

facebook-vlozeni

Facebook nezobrazuje všechny příspěvky stránek. 

Díky počtu stránek a jejich příspěvků, facebook omezuje zobrazení zpráv z těchto stránek na vaší zdi. Proto se nedivte, že když u příspěvku stránky uvidíte: Kolik lidí vidělo tento příspěvek: 152 i přesto, že máte třeba 500 fanoušků.  Je to dané více faktory, nic méně nelze se spolehnout na to, že příspěvek uvidí všichni fanoušci té které stránky. 

Ale nebojte se. Facebook Vám ochotně pomůže zobrazit příspěvek většímu počtu lidí. Jen mu za to musíte trochu zaplatit. 

3 nové objednávky, 100 kliknutí .. 

Zpět tedy k naší ukázce. Rozhodli jsme se poslední příspěvek na facebook stránce podpořit. Vybrali jsme proto zvýraznění za 8 euro, tedy cca 200 Kč. Za tuto částku facebook nabízí, že příspěvek zobrazí cca 6500x. 

Mám pro Vás výsledky, jak zvýraznění pomohlo v tomto konkrétním případě. Získali jsme 11 nových fanoušků pro tuto stránku, 100 lidí kliknulo na odkaz. Dle sledování konverzí víme, že díky této konkrétní akci jsme obdrželi tři nové objednávky, což je samozřejmě nejdůležitějším efektem. Celá akce facebooku trvala dva dny. 

facebook - statistika

Věřím, že Vám tato ukázka pomůže k lepší orientaci na této sociální síti a pokud se zvýraznění příspěvku rozhodnete použít, budu rád, když se s námi podělíte o výsledky, kterých jste dosáhli. 

Newsletter

Buďte s námi online. Napište nám svůj e-mail, ať se o zajímavých tématech z digitálního světa dozvíte jako první. Píšeme je pro Vás.

Pro sledovače a šérovače

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace

Zpracovávám...